Economics problem?

If a competitive firm can sell its product at $1600 per unit and the marginal cost of the firm is MC= 1,100 +2Q, then the firm will produce

1,084 units
250 units
160 units
1,100 units

formula and the work to solve would be appreciated.
1 answer 1